Brzoska Rafał

InPost świętuje rekordowy kwartał z 11% wzrostem cen akcji

InPost, polska firma pocztowo-kurierska, ogłosiła w czwartek wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 roku. Jak podkreślił na konferencji prasowej prezes firmy Rafał Brzoska, firma właśnie zakończyła swój najsilniejszy w historii trzymiesięczny okres. Na giełdzie w Amsterdamie, na której notowany jest InPost, akcje spółki wzrosły o ponad 11%. Przychody InPost wzrosły o prawie 100%.

InPost to w ostatnich latach jedna z nielicznych historii sukcesu w borykającej się z problemami polskiej gospodarce. Firma była w stanie wykorzystać rosnący trend e-commerce i stała się wiodącym graczem na krajowym rynku usług pocztowych i kurierskich. Dzięki dobrym wynikom finansowym InPost mógł ponownie zainwestować w swoją działalność i rozszerzyć działalność na nowe rynki. Firma chce teraz wykorzystać swój sukces, rozszerzając swój polski serwis randkowy na inne kraje europejskie.

Dobre wyniki finansowe InPost za drugi kwartał 2022 roku są kolejnym wyznacznikiem dalszych sukcesów firmy. Dzięki skupieniu się na e-commerce i zaangażowaniu w reinwestowanie w swój biznes, InPost stał się jedną z najlepiej prosperujących firm w Polsce. Dzięki planom rozszerzenia działalności na nowe rynki, nie ma wątpliwości, że InPost będzie się rozwijał w kolejnych latach.